Archeolog. Członek Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich i Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Zainteresowany szczególnie dawnymi warszawskimi i podwarszawskimi cegielniami. Autor artykułu: „Dawne warszawskie i podwarszawskie cegielnie: stan zachowania, zagrożenia i problemy adaptacyjne” w: Archeologia Hereditas. Konserwacja zapobiegawcza środowiska 7: dziedzictwo techniki (2018). Społeczny Opiekun Zabytków w powiecie wołomińskim od 2021 roku.
W 2021 roku zainteresował się fatalną kondycją secesyjnej Willi Danuta w Wołominie, strawionej przez pożar w roku 2018; wysłał w ramach uwag do projektu Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Konstancin Jeziorna propozycję dopisania do GEZ pozostałości dawnej cegielni w Chylicach; w związku z wyraźnymi przygotowaniami do rozbiórki nieczynnej cegielni przy ul. L. Lisa-Kuli w Markach zadokumentował ją na zdjęciach i wysłał do Urzędu Miejskiego Marki propozycję dopisania jej do GEZ; wykonał z zewnątrz dokumentację fotograficzną innego obiektu zabytkowego, będącego w fatalnym stanie, jakim jest Czerwony Dwór w Markach.
W 2022 roku w celu ochrony przed zniszczeniem przejął i przekazał w darze Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie dyplomy sportowca Jerzego Klockowskiego; wykonał zdjęcia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Domu Pomocy Społecznej (dawnego Schroniska dla Nauczycielek) w Zielonce, zaprojektowanego przez wybitnego architekta Stefana Szyllera; zgłosił ocalałe zabudowania fabryki przędzalniczej Briggsów w Markach do konkursu „Nasz Zabytek” fundacji Most the Most.
W 2023 roku przeprowadził oględziny pozostałości cegielni w Nowym Słupnie koło Radzymina w celu określenia jej wartości zabytkowej i wykonał dokumentację fotograficzną.
Od 2021 roku prowadzi bloga: „Chrońmy zabytki powiatu wołomińskiego”: https://soz1powiatwolominski.wordpress.com/