VII Zjazd Firm Rodzinnych

Rafał Nadolny – Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków objął patronatem tegoroczny, już VII Zjazd Firm Rodzinnych, który odbył się 27-30 listopada w Warszawie.

Patronem honorowym wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

MWKZ brał udział panelu dyskusyjnym „Dwór za złotówkę. Rodzinni właścicielami zabytków?”, podczas którego starano się odpowiedzieć na pytania, m.in. czy prywatni przedsiębiorcy mogą w znaczący sposób zmieniać polską przestrzeń publiczną, czy ochrona zabytków może stać się intratną działalnością użyteczną społecznie.

Na zjazd zaproszono przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki. W 25-lecie Wolności, wraz z wybranymi twórcami III RP dokonano wspólnego rachunku zysków i strat. Uczestnicy rozmawiali o tym, dokąd zmierzają i co jest dla nich najważniejsze dzisiaj.

Była to doskonała platforma wymiany informacji, wiedzy i inspiracji, jak sobie radzić z obowiązkami i cywilizacyjnymi wyzwaniami, takimi jak nowa szkoła, funkcjonowanie w relacjach z przedsiębiorcami z kraju i zagranicy, jak zmieniać swoimi inicjatywami i wiedzą otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych powstało w roku 2008. Cele statutowe Stowarzyszenia to wspieranie rozwoju firm rodzinnych i integracja środowiska, a także działanie na rzecz państwa prawa, społeczeństwa obywatelskiego i wolności gospodarczej.

Poniżej można pobrać materiał video:
Zabytki w dobrych rękach


Agnieszka Żukowska
Rzecznik Prasowy
Mazowieckiego Wojewódzkiego
Konserwatora Zabytków


Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g