Sympozjum „Ocalić od zardzewienia” – zaproszenie

Rafał Nadolny - Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zaprasza do udziału w sympozjum „Ocalić od zardzewienia. Ochrona dziedzictwa technicznego – tradycja i nowoczesność”, organizowanym wraz z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Odbędzie się ono 9 grudnia 2014 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, przy ul. Kredytowej 1.

MWKZ przygotowuje panel konserwatorski, którego intencją jest wymiana poglądów między środowiskiem konserwatorskim, a badaczami dziedzictwa technicznego, architektami, właścicielami i zarządcami oraz inwestorami i użytkownikami zabytkowych obiektów kolejowych. Chcemy pokazać dobre przykłady, ale także wskazać na istniejące problemy i poszukać możliwości ich rozwiązania.

Mamy nadzieję, ze nasza debata służyć będzie wypracowaniu w przyszłości spójnego programu ochrony zabytków techniki i zabytkowej infrastruktury kolejowej w skali całego kraju i będzie impulsem do kolejnych spotkań i podjęcia dialogu między różnymi środowiskami, zainteresowanymi zachowaniem dziedzictwa kolejowego dla przyszłych pokoleń.

W przypadku pytań, proszę kontaktować się z Kamilą Peretą, tel. 606 261 075, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Autorem zdjęć jest Rafał Nadolny. Większość została zrobiona w Wolsztynie.

Program sympozjum [pobierz]
Agnieszka Żukowska
Rzecznik Prasowy
Mazowieckiego Wojewódzkiego
Konserwatora Zabytków


Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g