Dołącz do akcji zbierania eksponatów dla Muzeum Ziemi Otwockiej

Akcja zbierania eksponatów dla Muzeum Ziemi Otwockiej rozpocznie się 9 listopada 2015 roku – w 99 rocznicę uzyskania przez Otwock praw miejskich. Będzie wydarzeniem odbywającym się w ramach obchodów setnej rocznicy uzyskania przez Otwock praw miejskich.

Wydarzenie, które patronatem objął Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków ma na celu zwiększenie zasobów eksponatowych muzeum, wzbogacenie wiedzy o historii Otwocka i jego mieszkańców, oraz odkrywanie „białych plam” z dziejów miasta.

Informacja od Muzeum Ziemi Otwockiej:

„Szanowni Państwo!

Rok 2016 jest bardzo ważnym rokiem dla naszego miasta. Otwock będzie obchodził stulecie nadania praw miejskich.

Muzeum Ziemi Otwockiej będzie oczywiście aktywnie uczestniczyć w obchodach tej szczególnej rocznicy. Jednym z wydarzeń, jakie zamierzamy z tej okazji zorganizować, jest wystawa złożona z mnóstwa wyjątkowych eksponatów. Wyjątkowych, bowiem pozyskanych dzięki Waszej pomocy. Z okazji setnych urodzin naszego Miasta ogłaszamy wielką akcję zbierania przedmiotów związanych z historią Otwocka i serdecznie prosimy Was, abyście się w nią włączyli.

Wielu z Was z pewnością ma w swoich domach cenne eksponaty: zdjęcia, dokumenty, pamiątki czy wiekowe przedmioty codziennego użytku. Stulecie Otwocka to najlepsza okazja, by wyciągnąć je z szaf i albumów i podzielić się nimi z pozostałymi mieszkańcami oraz miłośnikami lokalnej historii. Możecie je nam oddać, wypożyczyć lub przynajmniej pozwolić skopiować. Każda rzecz, nawet pozornie bezwartościowa, może odsłonić nam fascynujący fragment dziejów Otwocka. Równie cenne jak same przedmioty, są zaklęte w nich historie, dlatego też nie wahajcie się nimi dzielić, my natomiast z pewnością zrobimy z nich właściwy użytek.

Co otrzymacie w zamian? W zamian staniecie się współautorami jedynej w swoim rodzaju wystawy, którą uroczyście otworzymy w maju 2016 roku. Tylko tyle i aż tyle.

Jeśli zatem macie ochotę i możliwość wsparcia naszej akcji, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie.

Pozdrawiamy,
Muzeum Ziemi Otwockiej

Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2, 05-400 Otwock, tel. 22 788 15 45,
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.muzeum.ock.com.pl,
facebook.com/MuzeumZiemiOtwockiej


Agnieszka Żukowska
Rzecznik Prasowy
Mazowieckiego Wojewódzkiego
Konserwatora Zabytków


Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g