Konferencja "Szansa dla Zabytków 2014"

Mamy zaszczyt poinformować, iż w tym roku, już po raz trzeci, organizujemy ogólnopolską konferencję „Szansa dla Zabytków”, nad którą Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej objął Patronat Honorowy. Jako organizatorzy wydarzenia nabraliśmy pewności, że poruszona przez nas tematyka związana z problemami jakie niesie ze sobą rewitalizacja i zrównoważony rozwój w kontekście zabytkowych założeń miejskich, pozostaje aktualna i pobudza dyskusję w wielu środowiskach architektów, urbanistów, konserwatorów zabytków, ekonomistów, przedstawicieli organizacji społecznych i pozarządowych, samorządowców, właścicieli zabytków i przedsiębiorców. Zarówno w 2012, jak też w 2013 roku ważnym elementem były kwestie dotyczące kształtowania przestrzeni publicznej oraz mechanizmów partycypacyjnych.

W tym roku stoimy przed wyjątkową szansą, ponieważ kończą się prace nad Krajową Polityką Miejską. Zostały też przedstawione założenia nowej ustawy o rewitalizacji. Zbiega się to w czasie z końcem negocjacji programów operacyjnych w nowej unijnej perspektywie finansowej, zapowiadanymi zmianami prawnymi związanymi z nowopowstającym kodeksem urbanistyczno-budowalnym, zmianą ustawy o ochronie zabytków oraz, co bardzo istotne, inicjatywami legislacyjnymi, między innymi w zakresie ochrony krajobrazu.

Dlatego też pragniemy Państwa zaprosić do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji „Szansa dla Zabytków”, która odbędzie się w dniach 18 – 19 grudnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny. Z uwagi na możliwości Pałacu na Wodzie, liczba uczestników została ograniczona do stu dwudziestu osób, niemniej odbędzie się bezpośrednia transmisja internetowa obrad.

Celem rejestracji proszę wypełnić formularz w wersji elektronicznej, znajdujący się na stronie www.instytutzp.org lub wysłać e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 16 grudnia. Na podany przez Państwa adres e-mail zostanie przesłane potwierdzenie uczestnictwa.

Poniżej do pobrania program:
Program

Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g