Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

plakat-pokrzywdzeniMinisterstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 25 lutego – 2 marca 2013 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Głównym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W dniach 25 lutego – 2 marca br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli niżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00, natomiast w sobotę w godzinach 10.00 – 13.00.

Koordynacją działań w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” zajmować się będą Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W organizację włączyły się także: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, rzecznik praw obywatelskich, rzecznik praw dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza oraz Krajowa Rada Kuratorów.

Lista Ośrodków i ich adresy znajdują na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

 

Agnieszka Żukowska
Rzecznik Prasowy
Mazowieckiego Wojewódzkiego
Konserwatora Zabytków
Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g