Finał III edycji konkursu Zabytki Mazowsza

Znamy już zwycięzców III edycji konkursu Zabytki Mazowsza zorganizowanego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Uroczystość poświęcona rozdaniu nagród odbyła się w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. W kategorii kroniki multimedialne zwyciężyła Olga Mierzejewska, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Makowie Mazowieckim za kronikę „Tajemnice Krasnego”. W kategorii mieszanej komisja konkursowa przyznała dwa I miejsca dla uczniów z  Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu, za kronikę „Drukarnia Trzebińskiego”, oraz dla uczennic z Gimnazjum w Kosowie Lackim za kronikę „Skrzynia pełna skarbów – zabytki Kosowa Lackiego”. Zaś w kategorii książka i plakat zwyciężczynią została Magdalena Szczerbaciuk  z Gimnazjum nr 5 w Siedlcach za kronikę „Jacek” – sztuka w trzech aktach”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego Mazowsza. Mieli oni za zadanie stworzyć kronikę zabytku mieszczącego się w pobliżu ich szkoły bądź miejsca zamieszkania. Podczas uroczystości autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody książkowe z rąk Rafała Nadolnego p.o. Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Do siedziby Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wpłynęło 58 kronik. Zostały one podzielone na trzy kategorie:

książka i plakat, takich wpłyneło 28

mieszana, takich wpłynęło 8

multimedialne, takich wpłynęło 22.

Podczas uroczystości uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawę nagrodzonych i  wyróżnionych prac, a po zakończeniu spotkania dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Archeologicznego, laureaci konkursu wzięli udział w zajęciach z ceramiki i tkactwa.

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

1   2   3

4   5 7
  6
 Rafał Nadolny p.o. Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

8   9   10

11   12   13

14   15   29

17   18   19

20   21   22

23   24   25

26   27    28Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g