Detal konstaniciński

Wystawę fotograficzną o takiej tematyce można oglądać od 20 kwietnia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie. Wystawa jest poświęcona detalom architektonicznym zabytków Konstancina, dawnego podwarszawskiego letniska. Jego powstanie na przełomie XIX i XX wieku stworzyło eklektyczny i swoisty styl w ówczesnej architekturze, czerpiący ze wzorów miast ? ogrodów, uzdrowisk dwudziestolecia międzywojennego, willi włoskich, stylu zakopiańskiego, modernistycznego, neogotyku, architektury drewnianej.

DSC02375male

Po raz pierwszy wystawa była pokazana w 2008 roku podczas festiwalu Otwarte Ogrody w plenerze gościnnej Willi Ave w Konstancinie. Mottem wystawy było:

?Mijane, zapomniane, skarby ukryte w cieniu ogrodów ??

Wystawa fotografii prezentujących piękno konstancińskiego detalu: kunsztownie kutych balkonów, snycerki drewnianych werand, fragmentów płaskorzeźb wykutych w kamieniu?

Autorami zdjęć są: Monika Bukowińska: fotografia architektury drewnianej i sakralnej, fotografia przyrodnicza i krajobrazowa, członek Związku Polskich Fotografików Przyrody oraz Dominik Bednarski: fotografia o charakterze dokumentującym i reportażowym, utrwalająca zanikające zjawiska społeczne, architektoniczne i krajobrazowe.

 

Wystawa będzie prezentowana do 20 maja 2011 r.

Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g