„Chopin 2010 – od projektu do realizacji”

? pod takim hasłem 16 września 2010 roku w Żelazowej Woli i Brochowie odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

konferencja_Zelazowa_Wola

Konferencja była podsumowaniem i prezentacją prac konserwatorskich oraz restauratorskich, jakie wykonano w miejscach związanych z życiem i twórczością kompozytora, Kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie oraz w Żelazowej Woli.

W wyniku realizacji projektu prac konserwatorsko-aranżacyjnych dokonano między innymi krytycznej rekonstrukcji polichromii sklepień. Wystrój świątyni wzbogacił się o ołtarze: główny i dwa boczne, w których umieszczono kopie obrazów przedstawiających Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz św. Jana Chrzciciela i św. Rocha. Wnętrze zyskało również nową ambonę i ławki. Prace objęły także odrestaurowanie kościelnej dzwonnicy.

Dworek, czyli Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli doczekał się remontu kapitalnego, obejmującego wymianę pokrycia dachowego, tynków oraz instalacji wewnętrznych. Konserwacji poddano również polichromowane drewniane stropy belkowe.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z konferencji:


Zelazowa_Wola_1    Zelazowa_wola_2     Zelazowa_Wola_3

Zelazowa_Wola_4    Zelazowa_Wola_6     Zelazowa_Wola_6

Zelazowa_Wola_7    Zelazowa_Wola_8    Zelazowa_Wola_9  elazowa_Wola101         elazowa_Wola_100
Zelazowa_Wola_10        Zelazowa_Wola_12  

Zelazowa_Wola_13    Zelazowa_Wola_14     Zelazowa_Wola_15

Zelazowa_Wola_17     Zelazowa_Wola_18    Zelazowa_Wola_20

Zelazowa_Wola_21    Zelazowa_Wola_26     Zelazowa_Wola_27

Zelazowa_Wola_44  


 

Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g