Polska - Kraj Partnerski targów denkmal 2010

W dniu  16 lutego, w Białej Sali Pałacu w Wilanowie odbyła się oficjalna prezentacja poświęcona udziałowi Polski jako gościa honorowego w tegorocznej edycji najważniejszych w Europie targów ochrony dziedzictwa kulturowego – denkmal 2010. W konferencji uczestniczyła Barbara Jezierska Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. O tym, jak istotny dla Polski jest udział w tym prestiżowym wydarzeniu przekonywali: Wiceminister i Generalny Konserwator Zabytków Tomasz Merta, Dyrektor Departamentu Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki Igor Mitroczuk, Jan Masalski z Departamentu Spraw Europejskich w Ministerstwie Gospodarki, Ulrike Lange – dyrektor targów denkmal Leipziger Messe oraz Magdalena Dziemidek – Prezes Targów Lipskich Polska. 

DENKMAL_2010_POLNISCH

Obecność Polski podczas tegorocznych targów denkmal objęta została honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Gospodarki. Za przygotowanie prezentacji narodowej odpowiada Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.  

Jak podkreślił Wiceminister Tomasz Merta "Chcemy na targach opowiedzieć o różnorodności, bogactwie polskiego dziedzictwa kulturowego. Chcemy też pokazać jak duży i interesujący jest nasz wkład zarówno w doktrynę, jak i w praktykę konserwatorską (...) Chcemy dać szansę polskim konserwatorom zaprezentowania w jaki sposób ciekawie, roztropnie, rzetelnie i wspaniale potrafią pracować".
Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g