Spotkanie z mieszkańcami miasta

W dniu 11 lutego 2010 r. w urzędzie w Piasecznie odbyło się spotkanie z władzami i mieszkańcami miasta Piaseczna. Podczas spotkania Barbara Jezierska Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wraz z pracownikami wyjaśniali co oznacza wpisanie obszaru urbanistycznego Zalesia Dolnego do rejestru zabytków.
zalesie
Konserwator Zabytków wyjaśniał, że jest to próba ochrony miasta i utrzymania ładu przestrzennego na tym terenie. Na pytania dotyczące co oznacza wpis układu urbanistycznego i dlaczego te a nie inne działki mają być objęte ochroną konserwatorską wyczerpująco odpowiadali przedstawiciele urzędu.
Cieszymy się, że mogliśmy przyjechać aby porozmawiać o Państwa obawach. Pewne kwestie zostały już wyjaśnione. Dopóki trwa postępowanie mogą Państwo składać swoje uwagi i wnioski, będziemy je wszystkie analizować przed podjęciem ostatecznej decyzji ? powiedziała Barbara Jezierska podsumowując spotkanie.
Postępowania o wpis do rejestru zabytków układu urbanistycznego Zalesia Dolnego (Miasto-Las Zalesie, Adamów Zalesie i Miasto Ogród-Zalesie) zostało wszczęte w dniu 29 lipca 2009 r.
Obecnie na Mazowszu (poza Warszawą) wpisem objętych jest 30 układów urbanistycznych, są to następujące miejscowości: Bieżuń, Ciechanów, Czersk, Czerwińsk nad Wisłą, Drobin, Gąbin, Gostynin, Góra Kalwaria, Iłża, Konstancin ?Jeziorna, Łosice, Maków Mazowiecki, Milanówek, Mogielnica, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Płock, Płońsk, Podkowa Leśna, Przasnysz, Pułtusk, Radom, Raszyn, Siedlce, Sierpc, Stanisławów, Wiskitki, Zwoleń, Żelechów, Żyrardów.
Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g