Spacer z zabytkami

Spacer z zabytkami, 24 sierpnia 2009 r.

O zakresie kompetencji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz o problemach jakie na Mazowszu mają służby konserwatorskie, podczas spotkania ze słuchaczami i współorganizatorami  Międzynarodowej Podyplomowej Letniej Szkoły „Akademia Nieświeska” opowiadała Barbara Jezierska Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Uczestnicy spotkania zostali oprowadzeni po centrum Warszawy. Zobaczyli w jaki sposób można łączyć oryginalną, zabytkową substancję z nowoczesnością, zwiedzając podwórko kamienicy przy
ul. Sienkiewicza 3. 

 
Przeszli wzdłuż ulicy Marszałkowskiej – głównej arterii komunikacyjnej miasta. Podziwili Adrię, gmach dawnego włoskiego towarzystwa ubezpieczeń na życie niedawno wpisanego do rejestru zabytków. Joanna Zientek z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków zwracała uwagę słuchaczy na problemy urbanistyczne z jakimi boryka się Warszawa.


 
Z Ogrodu Saskiego uczestnicy spotkania przeszli na Plac Bankowy, gdzie w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim  Barbara Jezierska opowiadała  o problemach służb konserwatorskich jakie występują w Konstancinie-Jeriornej i tzw. paśmie otwockim.Kurs Międzynarodowej Podyplomowej Letniej Szkoły  „Akademia Nieświeska” prowadzony jest wspólnie z Białoruskim Państwowym Uniwersytetem Kultury i Sztuki. Słuchaczami Szkoły są specjaliści zawodowo związani z ochroną i zarządzaniem zabytkami z Białorusi i Ukrainy.

Monika Dziekan
Rzecznik MW Konserwatora Zabytków

Archiwum aktualności:
Polecamy również:

muwz_g
bskz_g
mkdn_g
muwz_g